Orły Prawa 2020

O kancelarii

O kancelarii prawnej z Warszawy – skuteczny adwokat rozwodowy Barbara Laskowska

Kancelaria adwokat Barbary Laskowskej powstała w kwietniu 2005 r. Jej podstawą jest głęboka wiedza oraz doświadczenie wyniesione z  pracy w zawodzie sędziego.  Siedemnaście lat pracy w zawodzie adwokata pozwoliło na ugruntowanie pozycji adwokat Barbary Laskowskiej na rynku usług prawnych.

Adwokat Barbara Laskowska

Mecenas Barbara Laskowska

Niekwestionowanym atutem adwokat Barbary Laskowskiej jest doświadczenie oraz umiejętność oceny problemu Klienta z punktu widzenia adwokata i sędziego, co czyni adwokat Barbarę Laskowską niezwykle  skuteczną.

Barbara Laskowska w latach 1995 – 2001 orzekała w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa III Wydział Karny, a w latach 2001 -2005 była sędzią w Sądzie Okręgowym w Warszawie VIII Wydział Karny. Orzekała we wszystkich kategoriach spraw karnych, w tym w wielu poważnych i skomplikowanych sprawach kryminalnych, sprawach karno- gospodarczych  oraz z zakresu przestępczości zorganizowanej.

Chęć dalszego rozwoju i realizowania się w innych gałęziach prawa, m.in. prawie cywilnym i rodzinnym były podstawą decyzji o zrzeczeniu się urzędu sędziego i rozpoczęciu praktyki adwokackiej. Celem adwokat Barbary Laskowskiej jest pomoc ludziom w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych, poprzez wysokiej jakości doradztwo prawne i profesjonalną reprezentację przed sądami i organami państwa.

Paweł Wojtalewicz – adwokat

Mecenas Barbara Laskowska

 – Z Kancelarią związany od 2018 r.
– Ukończył ekonomię na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego (2015 r.).
– Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił pracę magisterską obronił z zakresu postępowania cywilnego pod kierunkiem prof.  dr hab. Karola Weitza (2018 r.).
– W 2018 r. z wyróżnieniem zdał egzamin wstępny, a następnie w latach 2019-2021 odbywał aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie pod patronem adw. Barbary Laskowskiej.
– Od 2022. wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu zawodowego.
– Doświadczenia zawodowe zdobywał już od okresu studiów w warszawskich kancelariach adwokackich, a aktualnie stale współpracuje z warszawską spółką adwokacko-radcowską zajmując się kompleksową obsługą prawną największych podmiotów z branży ubezpieczeniowej
– W Kancelarii zajmuję się prowadzeniem spraw, sporządzaniem pism procesowych oraz udzielaniem porad prawnych w sprawach cywilnych (w szczególności prawa zobowiązań, niewykonania lub nienależytego wykonania umów, odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej oraz odszkodowań i zadośćuczynień); karnych i wykroczeniowych (w tym na etapie postępowania wykonawczego) oraz w sprawach rodzinnych.

Paulina Kruszewska – obsługa sekretariatu

Dba o Klientów kancelarii i sekretariatu, zajmuje się obsługą administracyjno-biurową, ustala spotkania z Klientami oraz utrzymuje kontakt z sądami. Studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyte doświadczenie pomoże jej w przyszłej pracy prawnika.

Zobacz też

Umowa alimentacyjna – ustalenie alimentów w drodze umowy między rodzicami

Czym jest umowa alimentacyjna, jakie są zasady jej zawarcia i w jaki sposób ją stworzyć by zabezpieczyć dobro dziecka i zapewnić przestrzeganie umowy przez obie strony? Wyjaśnia adwokat Barbara Laskowska.

więcej

Rozwód o co pyta Sąd na sprawie? Przykładowe pytania. Jak się przygotować?

Sprawa rozwodowa – jakie pytania może zadać sąd w trakcie rozprawy? Jak wygląda rozprawa i jak się do niej przygotować? Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę przed sprawą w sądzie.

więcej

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku?

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku? Czy roszczenie ulega przedawnieniu? Sprawdź, dlaczego warto regulować kwestie majątkowe bezpośrednio po rozwodzie i uniknąć komplikacji w przyszłości.

więcej

Orzeczenie o winie a podział majątku po rozwodzie – co z mieszkaniem?

Czy orzeczenie winy ma wpływ na podział majątku po rozwodzie? Czy małżonek uznany za winnego ma takie samo prawo do majątku wspólnego? Dowiedz się, co mówią przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego na temat podziału majątku po rozwodzie – wyjaśnia mecenas Barbara Laskowska.

więcej