O kancelarii

O kancelarii prawnej z Warszawy – skuteczny adwokat rozwodowy Barbara Laskowska

Kancelaria adwokat Barbary Laskowskej powstała w kwietniu 2005 r. Jej podstawą jest głęboka wiedza oraz doświadczenie wyniesione z  pracy w zawodzie sędziego.  Siedemnaście lat pracy w zawodzie adwokata pozwoliło na ugruntowanie pozycji adwokat Barbary Laskowskiej na rynku usług prawnych.

Adwokat Barbara Laskowska

Niekwestionowanym atutem adwokat Barbary Laskowskiej jest doświadczenie oraz umiejętność oceny problemu Klienta z punktu widzenia adwokata i sędziego, co czyni adwokat Barbarę Laskowską niezwykle  skuteczną.

Barbara Laskowska w latach 1995 – 2001 orzekała w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa III Wydział Karny, a w latach 2001 -2005 była sędzią w Sądzie Okręgowym w Warszawie VIII Wydział Karny. Orzekała we wszystkich kategoriach spraw karnych, w tym w wielu poważnych i skomplikowanych sprawach kryminalnych, sprawach karno- gospodarczych  oraz z zakresu przestępczości zorganizowanej.

Chęć dalszego rozwoju i realizowania się w innych gałęziach prawa, m.in. prawie cywilnym i rodzinnym były podstawą decyzji o zrzeczeniu się urzędu sędziego i rozpoczęciu praktyki adwokackiej. Celem adwokat Barbary Laskowskiej jest pomoc ludziom w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych, poprzez wysokiej jakości doradztwo prawne i profesjonalną reprezentację przed sądami i organami państwa.

Paweł Wojtalewicz – adwokat

Mecenas Barbara Laskowska

 – Z Kancelarią związany od 2018 r.
– Ukończył ekonomię na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego (2015 r.).
– Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił pracę magisterską obronił z zakresu postępowania cywilnego pod kierunkiem prof.  dr hab. Karola Weitza (2018 r.).
– W 2018 r. z wyróżnieniem zdał egzamin wstępny, a następnie w latach 2019-2021 odbywał aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie pod patronem adw. Barbary Laskowskiej.
– Od 2022. wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu zawodowego.
– Doświadczenia zawodowe zdobywał już od okresu studiów w warszawskich kancelariach adwokackich, a aktualnie stale współpracuje z warszawską spółką adwokacko-radcowską zajmując się kompleksową obsługą prawną największych podmiotów z branży ubezpieczeniowej
– W Kancelarii zajmuję się prowadzeniem spraw, sporządzaniem pism procesowych oraz udzielaniem porad prawnych w sprawach cywilnych (w szczególności prawa zobowiązań, niewykonania lub nienależytego wykonania umów, odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej oraz odszkodowań i zadośćuczynień); karnych i wykroczeniowych (w tym na etapie postępowania wykonawczego) oraz w sprawach rodzinnych.

Paulina Kruszewska – obsługa sekretariatu

Dba o Klientów kancelarii i sekretariatu, zajmuje się obsługą administracyjno-biurową, ustala spotkania z Klientami oraz utrzymuje kontakt z sądami. Studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyte doświadczenie pomoże jej w przyszłej pracy prawnika.

Zobacz też

Umowa alimentacyjna – ustalenie alimentów w drodze umowy między rodzicami

Czym jest umowa alimentacyjna, jakie są zasady jej zawarcia i w jaki sposób ją stworzyć by zabezpieczyć dobro dziecka i zapewnić przestrzeganie umowy przez obie strony? Wyjaśnia adwokat Barbara Laskowska.

więcej

Rozwód o co pyta Sąd na sprawie? Przykładowe pytania. Jak się przygotować?

Sprawa rozwodowa – jakie pytania może zadać sąd w trakcie rozprawy? Jak wygląda rozprawa i jak się do niej przygotować? Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę przed sprawą w sądzie.

więcej

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku?

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku? Czy roszczenie ulega przedawnieniu? Sprawdź, dlaczego warto regulować kwestie majątkowe bezpośrednio po rozwodzie i uniknąć komplikacji w przyszłości.

więcej

Orzeczenie o winie a podział majątku po rozwodzie – co z mieszkaniem?

Czy orzeczenie winy ma wpływ na podział majątku po rozwodzie? Czy małżonek uznany za winnego ma takie samo prawo do majątku wspólnego? Dowiedz się, co mówią przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego na temat podziału majątku po rozwodzie – wyjaśnia mecenas Barbara Laskowska.

więcej