Orły Prawa 2020

Rozwód i opieka naprzemienna

Są sytuacje, gdy oboje małżonkowie dojrzeli do rozwodu i pragną go przeprowadzić zgodnie, przy jak najmniejszych kosztach emocjonalnych dla dzieci. Jeżeli pozostają w dobrych relacjach, gwarantujących współdziałanie w sprawach dzieci możliwe jest  ustalenie opieki naprzemiennej nad małoletnimi dziećmi stron, np. tydzień u jednego rodzica, tydzień u drugiego rodzica.  W aktualnym stanie prawnym, jeżeli jest taka wola rodziców i mają oni możliwości stosunkowo bliskiego zamieszkiwania, Sądy orzekają opiekę naprzemienną nad dziećmi stron. Kilkakrotnie w swojej praktyce adw. Barbara Laskowska  prowadziła tego typu sprawy.

Zapraszamy też na fanpage kancelarii >>

Autor publikacji: Barbara Laskowska
Data publikacji: 11 marca 2013

Zobacz też

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku?

Data publikacji: 12 kwietnia 2023

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku? Czy roszczenie ulega przedawnieniu? Sprawdź, dlaczego warto regulować kwestie majątkowe bezpośrednio po rozwodzie i uniknąć komplikacji w przyszłości.

więcej

Orzeczenie o winie a podział majątku po rozwodzie – co z mieszkaniem?

Data publikacji: 5 kwietnia 2023

Czy orzeczenie winy ma wpływ na podział majątku po rozwodzie? Czy małżonek uznany za winnego ma takie samo prawo do majątku wspólnego? Dowiedz się, co mówią przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego na temat podziału majątku po rozwodzie – wyjaśnia mecenas Barbara Laskowska.

więcej

Niepłacenie alimentów to przestępstwo? Kiedy i jaka kara grozi osobie, która uchyla się od obowiązku alimentacyjnego?

Data publikacji: 18 stycznia 2023

Przestępstwo niealimentacji. Uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz osoby uprawnionej stanowi przestępstwo. Co grozi za uchylanie się od płacenia alimentów? Bezprawne i zawinione uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz osoby uprawnionej stanowi przestępstwo i jest zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Przestępstwo niealimentacji jest w sposób szczegółowy uregulowane przez art. 209 k.k.

więcej