Orły Prawa 2020

Wypadek komunikacyjny. Wyrok uniewinniający dla naszego Klienta

Wypadek komunikacyjny - wyrok uniewinniający
Wypadek komunikacyjny – wyrok uniewinniający [fot.pixabay/fancycrave1]

Sąd Rejonowy w Piasecznie wyrokiem z dnia 11 sierpnia 2022 r. ponownie uniewinnił klienta Kancelarii w całości od zarzutu spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, tj. o czyn z art. 177 § 2 k.k.

Wyroki Sądu w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego

Wyrok uniewinniający z marca 2022
Wyrok  uniewinniający z sierpnia 2022

Postępowanie sądowe potwierdziło stanowisko obrony – oskarżonego uniewinniono

Jest to drugi wyrok uniewinniający w tej sprawie, bowiem poprzedni wyrok uniewinniający Sądu Rejonowego w Piasecznie z dnia 6 marca 2018 r. został uchylony przez Sąd Odwoławczy na skutek apelacji oskarżycieli. Sąd Rejonowy ponownie jednak uznał, że wnikliwie przeprowadzone czynności dowodowe w toku postępowania potwierdziły przyjęte od początku stanowisko obrony, że oskarżony w żaden sposób nie przyczynił się do wypadku drogowego i nie może ponosić odpowiedzialności za to zdarzenie.

Jazda pod wpływem alkoholu – wykroczenie, przestępstwo, możliwe konsekwencje

Sprawa karna? Zapraszamy do kontaktu z kancelarią!

Kancelaria od lat z powodzeniem reprezentuje klientów zarówno w sprawach karnych, w tym w sprawach o przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.
Kontakt z Kancelarią >>>

Zapraszamy też na fanpage kancelarii >>

Autor publikacji: Paweł Wojtalewicz
Data publikacji: 13 września 2022
Komentarze

Zobacz też

Jazda pod wpływem alkoholu – wykroczenie, przestępstwo, możliwe konsekwencje

Data publikacji: 17 października 2022

Kiedy prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem, a kiedy przestępstwem? Jakie są możliwe, przewidziane prawem konsekwenje takiego wykroczenia, przestępstwa? W sprawach dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu należy wziąć pod uwagę nie tylko samo stężenie alkoholu we krwi, ale także okoliczności towarzyszące zatrzymaniu

więcej

Czy darowizna lub spadek podlegają podziałowi po rozwodzie? Przykład

Data publikacji: 5 października 2022

Jak wygląda sprawa darowizn lub spadków w przypadku rozwodu? Czy wchodzą one do majątku osobistego, czy majątku wspólnego małżonków? Przedmioty nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę wchodzą do majątku osobistego obdarowanego, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił.

więcej

Odpowiedzialność za długi małżonków. Majątek wspólny, zabezpieczenie, intercyza

Data publikacji: 14 września 2022

Zakres odpowiedzialności za długi małżonków zależy od rodzaju ustroju majątkowego, który obowiązuje między małżonkami. Wspólność majątkową powstaje z chwilą zawarcia […]

więcej