Orły Prawa 2020

Wygrana sprawa rozwodowa – Sąd podzielił naszą argumentację

Wygrana sprawa rozwodowa
Wygrana sprawa rozwodowa

Adwokat Barbara Laskowska pomogła uzyskać w pełni korzystny wyrok rozwodowy dla Klienta Kancelarii, który występował w sprawie w charakterze powoda.

Wyrok, o którym mowa w artykule >>>

Sąd rozwiązał małżeństwo i zasądził alimenty

Sąd Okręgowy w Warszawie wyrokiem z dnia 7 lipca 2022 r. rozwiązał małżeństwo stron przez rozwód z wyłącznej winy pozwanej, ustalił miejsce stałego pobytu małoletnich dzieci stron u ojca, zasądził od pozwanej na rzecz małoletnich dzieci alimenty, a także obciążył w pełni pozwaną kosztami procesu.

Wspólny majątek – co warto wiedzieć przed rozwodem?

Miejsce stałego pobytu dzieci u ojca

Sąd Okręgowy podzielił przy tym argumentację i twierdzenia podnoszone w sprawie, że to pozwana ponosi wyłączną winę za zupełny i całkowity rozpad małżeństwa, a dobro małoletnich i predyspozycje rodzicielskie powoda przemawiają za tym, aby dzieci miały miejsce stałego pobytu przy ojcu.

Zapraszamy też na fanpage kancelarii >>

Autor publikacji: Paweł Wojtalewicz
Data publikacji: 19 lipca 2022
Komentarze

Zobacz też

Umowa alimentacyjna – ustalenie alimentów w drodze umowy między rodzicami

Data publikacji: 1 sierpnia 2023

Czym jest umowa alimentacyjna, jakie są zasady jej zawarcia i w jaki sposób ją stworzyć by zabezpieczyć dobro dziecka i zapewnić przestrzeganie umowy przez obie strony? Wyjaśnia adwokat Barbara Laskowska.

więcej

Rozwód o co pyta Sąd na sprawie? Przykładowe pytania. Jak się przygotować?

Data publikacji: 6 lipca 2023

Sprawa rozwodowa – jakie pytania może zadać sąd w trakcie rozprawy? Jak wygląda rozprawa i jak się do niej przygotować? Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę przed sprawą w sądzie.

więcej

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku?

Data publikacji: 12 kwietnia 2023

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku? Czy roszczenie ulega przedawnieniu? Sprawdź, dlaczego warto regulować kwestie majątkowe bezpośrednio po rozwodzie i uniknąć komplikacji w przyszłości.

więcej