Orły Prawa 2020

Rozwód i podział majątku. Ustalenie zgodnego stanowiska i przygotowanie ugody

Rozwód. Ugoda i podział majątku
Rozwód. Ugoda i podział majątku

Przy zgodnej decyzji małżonków o rozwodzie, możliwe jest także przeprowadzenie podziału majątku wspólnego stron. Warunkiem jest zgodne stanowisko, co do sposobu podziału majątku.

W tego typu sprawach Adwokat Barbara Laskowska przygotowuje ugodę zawierającą szczegółowe informacje o stanie majątku wspólnego i sposobie  jego podzielenia między małżonków.

Zaobacz również:
Rozwód. Elementy wyroku rozwodowego. Czym kieruje się sąd?

Podział majątku wspólnego małżonków

Tak przygotowane stanowisko  przedstawiane jest Sądowi, który  może zawrzeć w wyroku rozwodowym, orzekając tym samym o podziale majątku wspólnego małżonków.
Uwaga: rozwód i podział majątku podlegają odrębnemu wynagrodzeniu

Zapraszamy też na fanpage kancelarii >>

 

Autor publikacji: Barbara Laskowska
Data publikacji: 11 marca 2015

Zobacz też

Szybki rozwód bez orzekania o winie? Zasady. Co bada sąd w takiej sytuacji?

Data publikacji: 23 marca 2022

Jeżeli decyzja o rozwodzie jest obopólną decyzją małżonków, najczęściej decydują się oni na rozwód bez orzekania o winie. Należy pamiętać, że Sąd może orzec rozwód bez orzekania o winie wyłącznie wtedy, gdy obie strony procesu (małżonkowie) zgodnie o to wnoszą (art. 57§2 k.r.o.). Kiedy sąd może zdecydować o rozwodzie bez orzekania o winie? Jakie warunki muszą spełnić małżonkowie i co w takiej sytuacji bada sąd?

więcej

Instytucja zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu rozwodowym

Data publikacji: 11 marca 2022

Sprawy o rozwód toczą się bardzo długo. Czas oczekiwania na prawomocne orzeczenie rozwodu może trwać nawet kilka lat. Kiedy i dlaczego warto złożyć wniosek o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych? Ile trwa jego rozpatrzenie? Wyjaśnia adwokat Barbara Laskowska.

więcej

Rozwód. Elementy wyroku rozwodowego. Czym kieruje się sąd?

Data publikacji: 25 lutego 2022

Sprawy o rozwód dotyczą praktycznie wszystkich aspektów życia małżeńskiego i rodzinnego. Dlatego tak ważna jest współpraca z kompetentnym i doświadczonym pełnomocnikiem,  specjalizującym się w prawie rodzinnym. Kiedy zapadnie decyzja o rozwodzie należy wiedzieć czym zajmuje się Sąd w postępowaniu rozwodowym i jakie przesłanki rozwodowe bada.

więcej