Orły Prawa 2020

Ojcowie też utrudniają kontakty z dziećmi

Renata S. od dwóch lat nie miała kontaktu z dziećmi, mimo zabezpieczonych kontaktów na czas trwania procesu o rozwód.  Gdy przyjeżdżała po dzieci, wychodziły do drzwi wejściowych i mówiły, że nie chcą jechać do mamy. Kilka kroków za dziećmi na półpiętrze stał ojciec dzieci. Sytuacja ta zmieniła się, gdy Pani Renata S. zleciła prowadzenie sprawy adw. Barbarze Laskowskiej. Dzięki jej zaangażowaniu córka państwa S., Marta lat 11, zaczęła systematycznie kontaktować się mamą… dziewczynka odzyskała matkę.  Sąd Okręgowy w B. orzekła rozwód państwa S. bez orzekania o winie, ustalił miejsce zamieszkania dzieci przy ojcu i określił szerokie kontakty z matką, łącznie z nocowaniem, które do dnia dzisiejszego są realizowane.

Zapraszamy też na fanpage kancelarii >>

 

Autor publikacji: Barbara Laskowska
Data publikacji: 11 marca 2013

Zobacz też

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku?

Data publikacji: 12 kwietnia 2023

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku? Czy roszczenie ulega przedawnieniu? Sprawdź, dlaczego warto regulować kwestie majątkowe bezpośrednio po rozwodzie i uniknąć komplikacji w przyszłości.

więcej

Orzeczenie o winie a podział majątku po rozwodzie – co z mieszkaniem?

Data publikacji: 5 kwietnia 2023

Czy orzeczenie winy ma wpływ na podział majątku po rozwodzie? Czy małżonek uznany za winnego ma takie samo prawo do majątku wspólnego? Dowiedz się, co mówią przepisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego na temat podziału majątku po rozwodzie – wyjaśnia mecenas Barbara Laskowska.

więcej

Niepłacenie alimentów to przestępstwo? Kiedy i jaka kara grozi osobie, która uchyla się od obowiązku alimentacyjnego?

Data publikacji: 18 stycznia 2023

Przestępstwo niealimentacji. Uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz osoby uprawnionej stanowi przestępstwo. Co grozi za uchylanie się od płacenia alimentów? Bezprawne i zawinione uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz osoby uprawnionej stanowi przestępstwo i jest zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Przestępstwo niealimentacji jest w sposób szczegółowy uregulowane przez art. 209 k.k.

więcej