Orły Prawa 2020

Czy dobrowolne poddanie sie karze jest zawsze korzystne ?

Przed Sądem Rejonowym dla W.Ż. oskarżeni Rafał G., Mariusz P. i Marek B. odpowiadali za usiłowanie kradzieży samochodu – art. 13§1 k.k. w zw. z art. 278 k.k. Oskarżeni ustalili, że dobrowolnie poddadzą się karze na kary jednego roku oraz jednego roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Mariusz P., którego broniła adwokat Barbara Laskowska jako jedyny składał wyjaśnienia. Ich treść wzbudziła wątpliwość sądu orzekającego. Sąd nie uwzględnił wniosku o dobrowolne poddanie się karze na kary bezwzględnego pozbawienia wolności i skierował sprawę na rozprawę główną. Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego zapadły wyroki z warunkowym zawieszeniem wykonania kary. Oskarżeni pozostali na wolności.

Zapraszamy też na fanpage kancelarii >>

Autor publikacji: Barbara Laskowska
Data publikacji: 30 stycznia 2013

Zobacz też

Umowa alimentacyjna – ustalenie alimentów w drodze umowy między rodzicami

Data publikacji: 1 sierpnia 2023

Czym jest umowa alimentacyjna, jakie są zasady jej zawarcia i w jaki sposób ją stworzyć by zabezpieczyć dobro dziecka i zapewnić przestrzeganie umowy przez obie strony? Wyjaśnia adwokat Barbara Laskowska.

więcej

Rozwód o co pyta Sąd na sprawie? Przykładowe pytania. Jak się przygotować?

Data publikacji: 6 lipca 2023

Sprawa rozwodowa – jakie pytania może zadać sąd w trakcie rozprawy? Jak wygląda rozprawa i jak się do niej przygotować? Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę przed sprawą w sądzie.

więcej

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku?

Data publikacji: 12 kwietnia 2023

Jak długo po rozwodzie można ubiegać się o podział majątku? Czy roszczenie ulega przedawnieniu? Sprawdź, dlaczego warto regulować kwestie majątkowe bezpośrednio po rozwodzie i uniknąć komplikacji w przyszłości.

więcej